Директор ДЮСШ «Атлет» Павленко Дмитро Валентинович розповів про успіхи, яких вдалося досягнути в 2017 році, а також поділився найближчими перспективами розвитку дорученого йому підрозділу.

- Ви працюєте перший рік на посаді директора ДЮСШ «Атлет». Яких успіхів уже вдалося досягнути за цей час?

- Почну з того, що я працюю у ДЮСШ «Атлет» уже більше двох років, але на керівній посаді перебуваю з травня 2017-го. Найбільший успіх на даний момент – це вихід до вищої ліги ДЮФЛ України чотирма віковими групами, збільшення кількості призерів по чемпіонату Києва та покращення матеріально-технічної бази ДЮСШ. Зараз доводимо її до більш сучасного вигляду для того, щоб наші учні отримували належний рівень кваліфікованих знань від тренерського складу та технічного оснащення від школи, аби демонструвати свої вміння на тренуваннях та в іграх.

- Як можете оцінити результати команд ДЮСШ «Атлет» у 2017 році?

- Я би назвав це виходом із застою. До минулого року результати команд «Атлету», відверто кажучи, не радували. Але на це були вагомі причини. По-перше, майданчики, на яких тренувалися футболісти, були неналежної якості. По-друге, в нашому розпорядженні не було великого поля, а коли п’ять вікових груп, включаючи команду U-19, роблять акцент на тренуваннях та іграх саме на повноцінних майданчиках, то ситуація була просто катастрофічною. На сьогоднішній же день у нас чудове велике штучне поле, на якому ми постійно проводимо ігри, завдяки чому пішла віддача від наших вихованців у вигляді турнірних досягнень.

- У вищій лізі ДЮФЛ України «Атлет» претендує на вихід до фінальної частини лише у віковій групі U-17. Це очікуваний результат або могло бути краще?

- Чесно кажучи, поки не виправдовують наших очікувань 14-річні футболісти, оскільки там підібралася дуже сильна команда. Але це можна виправдати першим роком виступів, який є для них випробувальним. Лише під кінець першого кола хлопці почали набирати очки, й сподіваємося, що навесні вони продовжать це робити активніше. Також великі надії на 17-річних гравців, які тривалий час взагалі йшли без поразок на першому місці, й навесні цілком можуть повернутися на лідируючі позиції. Якщо не на перший рядок, то принаймні на друге місце. Це ж саме стосується й команди U-14. Якщо говорити загалом, то першочерговим завданням було поставлене збереження прописки у вищій лізі, для чого потрібно за підсумками сезону посісти місце не нижче шостого, а потім уже з новими зусиллями будемо прагнути до нових звершень.

- У чемпіонаті Києва серед молодіжних команд U-21 «Атлет» лідирує в турнірній таблиці, серед дорослих – ділить друге місце з «Межигір’ям». Ці результати – плід роботи в тому числі й ДЮСШ?

- Звичайно, доросла команда та U-21 укомплектовані на 90-95% вихованцями клубної ДЮСШ. І тренерський склад, який працює з ними, й самі футболісти є плодом роботи багатьох спеціалістів. На даний момент для нас найголовніше завдання – це замкнути безперервний цикл, коли дитина вже з малих років потрапляє до професійного спорту й доростає до команди майстрів, що виступає у Прем’єр-лізі. Але якщо гравці будуть думати про якісь інші моменти, окрім досягнення результату, то першого місця нам не бачити.

При цьому потрібно розуміти, що, починаючи з 17-18 років, хлопці мають продовжувати навчання у вищих навчальних закладах, деякі поєднують навчання з роботою, плюс будують особисте життя, тому для них проблематично розставляти пріоритети. Має бути присутня не просто спортивна зацікавленість, але й додаткова стимуляція – лише тоді ми матимемо стабільний результат. А так тренерам важко знаходити мотиваційні важелі, аби постійно бути першими.

Щодо результатів, то особисто я не здивований, що наша команда на першому місці в чемпіонаті U-21, оскільки у її складі грають минулорічні випускники нашої ДЮСШ – дуже сильний вік, який був на провідних ролях у чемпіонаті Києва та виграв свою групу в першій лізі ДЮФЛ України.

15338862_1825489714341760_695308987788940662_n

- Чи співпрацює ДЮСШ «Атлет» з іншими школами України? Якщо ні, то чи є подібна ініціатива у планах?

- Можу сказати, що до нещодавнього часу подібного не було, оскільки всі школи сприймалися виключно як конкуренти. Після мого приходу на посаду директора ДЮСШ ми з тренерським складом прийняли до уваги останні тенденції й зрозуміли, що потрібно мати постійні дружні контакти зі школами. На сьогоднішній момент у нас є певні напрацювання, але до офіційних домовленостей справа не дійшла, тому називати їх поки завчасно. Єдине, що можу сказати, – вони з топ-десятки чемпіонату, серед яких у тому числі й лідери Прем’єр-ліги.

- Які загалом перспективи ви бачите в розвитку ДЮСШ «Атлет»?

- По-перше, основне для адміністрації школи – це завершити модернізацію матеріально-технічної бази, збільшити кількість майданчиків, зробити їх більш сучасними. По-друге, завершити будівництво спорткомплексу на вулиці Зрошувальній, 4 з тренажерним залом та майданчиками й турніками для складання різноманітних тестів. І, по-третє, збільшувати кількість вихованців ДЮСШ та тренерів, від яких вимагатиметься досягнення високих результатів у всіх основних турнірах, в яких наші команди беруть участь, – це чемпіонат і Кубок Києва, а також чемпіонат ДЮФЛ України.

- На даний момент скільки футболістів займається в ДЮСШ Атлет і скільки тренерів їх навчають азам футболу?

- На сьогодні в нас 15 тренерів, 90% із яких – вихованці нашої ДЮСШ, та 505 футболістів. Якби була більша кількість тренерів та більше майданчиків, то й футболістів могло бути більше. Але на даний момент це той максимум, який ми можемо професійно «перетравлювати». Якщо буде більше дітей, тоді вони будуть отримувати менше уваги від тренерів. Ми же тримаємо марку «Атлету», й 500-520 вихованців – це той показник, який ми поки не можемо перевищувати.

- Напевно, робота займає багато вашого часу. Чи залишається час на себе, на сім’ю?

- (посміхається) Чесно кажучи, часу витрачається набагато більше, ніж планувалося від самого спочатку. Але те, що я бачу, –  досягнення результату, високі показники, радість наших вихованців від перемог – перевершує все інші моменти.