На передодні старту нового кола Чемпіонату України Дитячо-юнацької футбольної ліги ми вирішили поспілкуватися з директором футбольної школи “Атлет” Дмитром Валентиновичем Павленком. Розмова видалась дуже цікавою та легкою, бо з людиною, яка живе своєю справою, вкладає душу і серце не тільки в розвиток інфраструктури, а і в розвиток кожного вихованця школи, завжди є про що поговорити та чим поділитися з нашими читачами та прихильниками.


Дмитре Валентиновичу, з часів Вашого управління ДЮСШ “Атлет” відбулися значні зміни як в інфраструктурі школи, так і в сприйманні школи як однієї з найсильніших спортивних шкіл з підготовки футболістів. Наразі школа розширює свої кордони, а значить, виходить на новий етап розвитку – з більшими вимогами до самих себе та поглибленими задачами для тренерів та  вихованців ДЮСШ “Атлет”

 - Так, в наших планах подальша популяризація футбольної школи “Атлет” і створення для всіх мешканців столиці зручних до місця проживання локацій для занять спортом саме в нашій футбольній школі. На сьогоднішній день чисельність наших вихованців перевищила 1000 (одну тисячу) і зупинятися на цьому ми не збираємось! Постійно працюємо над тим, щоб до лав ДЮСШ “Атлет” потрапили не тільки футбольні поля, а і розбірні споруди, які ми почали використовувати минулого року на правому березі м.Києва. Цей досвід показав зручність та можливість залучати більше дітей до занять спортом, а особливо в ДЮСШ “Атлет”. Тому найближчим часом робота в цьому напрямку буде активна та цілеспрямована.
Наші плани на майбутнє – футбольна школа “Атлет” в кожному районі столиці!

В цьому році завершився ремонт головного спортивного залу комплексу ДЮСШ “Атлет” на вул.Зрошувальній, 4-а. Відтепер сучасний зал має єдине в Україні лагове покриття, що має протиопікову та м’яку поверхню та  мінімально впливає на м’язи та суглоби дітей, що займаються на твердій поверхні. І це ще не все. Постійно працюємо над новими проектами заради спортивного виховання юних мешканців столиці.

Давайте поговоримо про підсумки, з якими ДЮСШ “Атлет” завершила 2020 рік. Що вдалося, які висновки зроблені та які цілі на сезон поставлені?

- В минулому році ми прикро втратили позицію лідера по Клубному заліку м.Києва. Зараз на це ми звертаємо особливу увагу. Проаналізували помилки щодо втрати очок та головний фактор – відсутності в заявках на Першість Києва команд молодшої вікової категорії. В цьому році сподіваємось повернути першу позицію школі.

По Чемпіонату України ДЮФЛ відбувся неочікуваний провал для всієї школи. Оскільки у змаганнях враховують виступи всіх вікових команд, то набрати необхідну кількість балів нам не вдалося. Головна причина – це провальний виступ команди 2005 року народження. Саме це завадило вийти всій школі до наступного етапу у боротьбі за Кубки та Чемпіонство. До цього факту ми підійшли ретельно.

В новому колі Чемпіонату України ми представимо кардинально нову команду 2005 р.н. По-перше, з метою “струсу” команди було змінено тренера. Наразі “Атлет 2005″ очолює Віктор Миколайович Демиденко – тренер першої категорії, досвідчений, перспективний, амбіційний, який з перших днів налаштований на високий результат та отримав особисте завдання – достойно виступити в Чемпіонаті та зібрати максимальну кількість залікових балів.

Всі інші команди показали під час першого етапу Чемпіонату дуже успішні результати. Наразі їм було надано всі можливості для посиленої підготовки футболістів до головних змагань. Сподіваємось, що зовсім скоро ми побачимо не менш вдалі виступи команд і у другому етапі Чемпіонату ДЮФЛ. Також маю велику надію, що випускники 2004 р.н. зможуть поєднати підготовку до ЗНО, вступної кампанії з виступами в Чемпіонаті та тренуваннями. Розумію, що у багатьох в приорітети буде саме навчання, але вірю, що команда впорається та зможе достойно відстояти ім’я ДЮСШ “Атлет” в “Еліт Лізі” ДЮФЛ України.

Команди відповідно до плану підготовки футболістів на 2020/2021 рік пройшли посилену підготовку до змагань, провели виїзні турніри, товариські матчі та відвідали навчально-тренувальні збори. Тепер залишається чекати на результат. 

Хочу зазначити, що вже зараз слідкуємо та звертаємо увагу і на команду Чуприни Є.М. 2008 р.н., на їх рівень підготовки та готовності виступати в Чемпіонаті ДЮФЛ у наступному сезоні. Ми придбали сучасну трекінгову систему, яку тренери почали використовувати для визначення рівня фізичної підготовки та загального стану футболістів. 

Який настрій у тренерів команд-учасниць Чемпіонату України ДЮФЛ? Як Ви, як директор і наставник школи, підтримуєте своїх колег та підопічних вихованців?

- Звісно, що тренери команд 2006 р. Зборовський В.Н., Чередніченко М.М. та 2007 р.н. Отльотов О.В., які показали безперечні результати в першому колі, дуже засмучені тим, що школа не потрапила до змагань за Чемпіонство. Адже своїми виступами саме ці команди довели, що достойні змагатися за найвищі нагороди в Чемпіонаті. Але наразі і цим віковим категоріям потрібно буде ретельно підходити до підготовки і виступів в кожному турі. Вони в прямому сенсі слова “виборюватимуть місце під сонцем” в новоствореній групі. Нам важливо залишитися в “Еліт Лізі” і вони це розуміють! 

Новий тренер “Атлету” 2005 року народження окрім фізичної підготовки і навчання велику увагу приділяв психологічному настрою команди, дружнім відносинам, довірі в команді – без цього важко бути єдиним цілим організмом на футбольному полі під час гри. 

“Атлет 2004″, тренер Гринчук Р.М. – цю команду ми особливо підтримуємо. Вже восени частина футболістів не просто вийде випускниками ДЮСШ “Атлет”, а перейде до складу груп СУ та виступатимуть у складі дорослої команди “Атлет” в Чемпіонаті України серед аматорів. Так ми даємо шанс нашим вихованцям продовжити свою кар’єру футболістів та проявити себе у дорослому футболі. Всі команди знають, що на них покладається велика надія, в них вірять та підтримують! Тому залишається тільки здобувати перемоги! 

Дмитре Валентиновичу, які плани ставите перед собою та великим колективом Дитячо-юнацької спортивної школи “Атлет”?

- Першочергова і головна задача в цьому сезоні – залишитися в “Еліт Лізі” Чемпіонату України ДЮФЛ. 

Загальна задача для всіх тренерів – набрати необхідну кількість залікових балів в Чемпіонаті Києва, щоб в цьому році знов взяти перше місце в клубному заліку. 

Постійна задача - поповнювати команди ДЮФЛ досвідченими та перспективними гравцями, щоб ми могли проводити селекцію, а не набір гравців. І обов’язково всім тренерам – постійно розвиватися та вдосконалюватися як фахівцям і майстрам своєї справи. Справжні професіонали мають постійно підвищувати свій рівень. Наші тренери вже отримали нові категорії, більшість з них вже мають вищу категорію. Саме тому потрібно знаходити бажання та час для навчання, щоб підтверджувати свої категорії! Планів і задач достатньо, щоб ретельно працювати та показувати результати як нашими тренерами, там і вихованцями ДЮСШ “Атлет”! 

27 березня 2021 року стартує нове коле другої частини Чемпіонату України ДЮФЛ та аматорських змагань. Хочу побажати всім командам та їх наставникам впевненості, рішучості, максимальних результатів, успіхів та підтримки вболівальників, які чекають гарних виступів! Вірю, що разом ми обов’язково переможемо!