20-річний півзахисник Костянтин Козачок попри свій вік вже є одним з лідерів дорослої команди ФК “Атлет”. Ми поспілкувалися з нашим гравцем стосовно останніх виступів команди в Чемпіонаті України серед аматорів. Також поговорили щодо розвитку клубу та подальших кар’єрних планів хавбека.


Як оціниш виступи команди в першому колі Чемпіонату? Команда посідає п’яте місце.

Не особливо задоволений. Так, зараз займаємо п’яте місце, але в другому колі, сподіваюся, зможемо більше і першу трійку наздоженемо.

Перед сезоном були розмови зачепитися за місце в топ-3, але зараз команда п’ята. Як гадаєш, реально наздогнати першу трійку чи різниця в класі велика?

Звісно різниця в класі велика. У тих команд більше досвіду, у нас більше молоді. Але все одно будемо старатися демонструвати свої сильні якості проти таких команд.

Не важко команді грати в такому графіку: Чемпіонат України, Чемпіонат Києва серед дорослих, Кубок Києва, Чемпіонат Києва U-21?

Ні, в нас багато молоді. В основному у нас футболісти від 18 до 20 років, всі отримують досвід, практику. Хоча коли ми грали перший сезон по аматорам, в нас була команда старшою. Зараз у нас залишилося близько 3-4 людей з того складу.

Є місце для ротації. Під U-21 підходять майже всі ті гравці, які грають в Чемпіонаті України. Хто більше старається, той грає в Чемпіонаті України, хто більш лінивий, той грає в Чемпіонаті Києва та в молодіжній команді. Майже у кожного гравця по 2 матчі на тиждень. Це ж добре, коли молодий гравець частіше грає.

Як можна пояснити ті розгромні поразки від “Вікторії” (1:7), “ЛНЗ-Лебедин” (0:9)? Зрозуміло, що багато молоді, але в чому ще причина?

Можливо, хтось з молодих гравців відчув, що грає в Чемпіонаті України серед аматорів, а значить має певний рівень, але потім виходить проти більш сильніших суперників, десь хоче взяти більше гру на себе, але вже не виходить. Але будемо виправлятися. Гадаю, в другому колі ми так більше не програватимемо, боротимемося до кінця.

Головний тренер давав “прочухана” після таких поразок?

Звісно давав. Тут важко не дати. Всі розуміють, що ці результати ганебні. Так не можна грати й програвати, адже після такого ніхто не дивитиметься на команду. Вболівальники ж повинні приходити на стадіон, вболівати за нас. Коли 0:9 буде ще раз, я гадаю, набагато менше стане прихильників.

Який зараз настрій в команди?

Після останніх ігор настрій дещо кращий, але все одно ми хочемо більше перемог. Гадаю, після тих поразок ми всі зробили правильні висновки, що потрібно більше над собою працювати. Всі стараємося, настрій бойовий.

Нічия 0:0 з “Любомиром” – нормальний результат?

Ні, так не вважаю. Повинні були брати 3 очки. Вони нам дуже потрібні були. Але так вийшло. Трохи поле завадило, було не найкращої якості. Десь трохи не пощастило, хоча в кінці матчу і нам ледь не забили, тому могли й зовсім програти. Гра була більш-менш рівною, але нам потрібно було перемагати.

Дисбаланс досвідчених та молодих футболістів ще відчувається в команді чи потрохи вирівнюється ситуація?

Трохи досвіду з’являється у нас. Захисники більш стабільніше починають грати, стаємо менше пропускати. Воротар вже більш досвідченим стає. Вже півсезону відіграв на гарному рівні. Макс Комаренко вже є стабільним гравцем основи.

Але все одно, коли ми граємо проти дорослої досвідченої команди, нам ще трохи важкувато. Але ми повинні вигравати за рахунок швидкості. Якщо проти нас грають футболісти яким за 30 років, то в нас молоді футболісти повинні бути швидшими.

В тих матчах, де ви програвали з великим рахунком, окрім відсутності досвіду, можна сказати, що ви програвали фізично?

Не думаю. Мені здається, за фізикою ми плюс-мінус на однаковому рівні з тими командами. А якщо говорити щодо витривалості, відіграти всі 90 хвилин в одному темпі, мені здається, ми, можливо, навіть трохи краще. У нас підготовка на дуже високому рівні.

Через півроку команда “Атлет” 2004 р.н. випускатиметься з ДЮСШ. Ти знайомий з деякими гравцями?

За прізвищами не знаю всіх. Але бачив деякі матчі їх, в них є декілька гарних гравців. Фланги не погані, центр поля хороший. Буде з кого вибирати до дорослої команди. Я думаю, вони зможуть підсилити нашу команду.

В нас майже кожен випускний рік, 2-3 гравці, залізно входять до числа ротації першої команди.

Запрошення в команду Кристофера, Амобі та Езеха – правильне рішення?

Гадаю, так. Вони допомагають нам подивитися на футбол з іншого боку. Вони приходять на тренування, на ігри, неначе в перший раз. Вони стараються, грають до кінця. Молоді гравці дивляться на них і мають більше мотивації. Ці гравці гарно підсилили нас.

Які позиції зараз найбільш проблемні в команді?

Так як ми багато пропускаємо, то можливо захисників потрібно більш досвідчених. Тому що в нас як центральні, так і флангові захисники – молоді хлопці.

Можливо, ще атака. Адже ми багато пропускаємо, мало забиваємо. Забили нещодавно шість голів ФК “Льва Яшина” і чотири “Первомайську”, а так в нас не особливо багато голів. А взагалі, будь-яка конкуренція – це завжди добре.

Тобі подобається як зараз “Атлет” розвивається?

Так. В нас дуже гарна школа. Я сам тут з восьми років, і зараз вона тільки набирає обертів. Я бачив, в нас і на Правому березі Києва відкрилась філія. Мені дуже подобається, як розвивається наш клуб. Напевно, в нашому місті не багато таких шкіл, які так розвиваються, як ми.

Тобі, як футболісту, які якості потрібно підтягнути, щоб ти був готовий до професійного футболу?

Швидкість, напевно. Я не найшвидший в команді. Мені б додати швидкості, я думаю, я б десь заграв. Поки це мій найслабший бік.

Які гравці та команди зі світового футболу подобаються?

Подобаються Тоні Кроос, Кевін Де Брюйне. Раніше подобався Реал Мадрид, а зараз симпатизую Манчестер Сіті. В них швидкий футбол, комбінаційний, тому дуже подобається.

А той футбол, в який ви зараз граєте, що в ньому потрібно покращити?

Всього потрохи. Потрібно більше працювати з м’ячем кожному футболісту. Швидше приймати рішення на полі, швидше пасувати партнеру, не тягнути ковдру. Адже багато в нас буває, що хтось побіжить кудись, куди не потрібно. Ти йому підказуєш одне, він починає з тобою сперечатися.

Трохи потрібно взаєморозуміння покращити. Адже ми тільки півроку разом в цьому складі. Але, мені здається, ми ще півроку пограємо і буде набагато краще все.

Ти – півзахисник, людина, яка відповідальна за побудову атак своєї команди. Цей компонент гри – сильна сторона команди?

Потрібно вдосконалювати цей компонент. Потрібно завжди прагнути до кращого. Нам ще є куди зростати.

Окрім футболу ще чимось займаєшся?

Працюю в логістиці, навчаюся в Університеті харчових технологій. Є родина. Тому окрім футболу, ще є заняття в житті.

Які в тебе особисто плани на футбол?

Зараз мене поки все влаштовує. Я граю в гарній команді, тому мені все подобається.

 


атлет_спонсори