Максим Комаренко за короткий проміжок часу зумів стати основним воротарем дорослої команди. Для молодого 17-річного воротаря – це великий виклик в кар’єрі.

Саме тому ми поспілкувалися з Максимом та спробували дізнатися, як проходить його адаптація в дорослому футболі та над якими навиками йому потрібно працювати ретельніше.

Також цікаво було почути з уст футболіста першої команди, чому команда має невдалий старт в Чемпіонаті України серед аматорів (два матчі – дві поразки) та з яким настроєм “жовто-чорні” підходять до поєдинку проти ФК “Кудрівка”.

- Розкажи чим займаєшся окрім футболу?

- Зараз особливо нічим. Відпочиваю між тренуваннями, чекаю коли розпочнеться навчання. Навчаюся на реабілітолога, на першому курсі. Це достатньо високооплачувана професія, тому зможу зайнятися нею, якщо не вийде з футболом.

- Які в тебе плани на футбол?

- Хочу грати, доводити, що можу досягнути рівня і Першої ліги, і Прем’єр-ліги. Хочеться цим заробляти на життя. Хотілося б, щоб ця дитяча мрія стала реальністю.

- Ти вже певний час є основним голкіпером першої команди. Чи звик ти до цієї ролі вже?

- Так, відчуваю. Але все рівно є конкуренція, яка змушує працювати ще більше. Важко доводити тренеру, що саме я повинен бути основним голкіпером.

- Чи відчуваєш, що за останній рік (роботи з першою командою) ти покращив свою гру?

- Так, я сильно додав. Як мінімум, в плані психології. Я відчуваю, що зростаю та вдосконалююся, працюючи і з Дмитром Костянтиновичем, і з тренером по воротарям Андрієм Володимировичем. І не планую поки зупинятися.

- Над якими воротарськими якостями тобі слід працювати?

- Це гра ногами і гра на виходах. Зараз на тренуваннях більше працюю саме над цими аспектами. Це два такі аспекти, які в мене трохи “кульгають”. Тим паче, що гра ногами в сучасному футболі – дуже важливий аспект. На лінії воріт я граю трохи краще.

- На твою думку, з чим пов’язаний невдалий старт цього сезону (два матчі – дві поразки)?

- Ну якщо ми беремо останній матч проти “Вікторії” (1:7), то напевно проблемою стало те, що у всієї команди “поїхала” психологія після першого пропущенного м’яча. Молоді гравці, всі якось побоялися і просто не змогли показати той футбол, який ми демонстрували в минулих іграх. Але будемо намагатися виправити ситуації, аби вже в найближчому матчі, як мінімум, взяти очки.

- Дефіцит досвідчених гравців дається в знаки?

- Так. Немає тих людей, які могли б підказати молодим гравцям та правильно зарядити мотивацією. В нас є такі гравці, але їх, здається, мало. Але нам потрібно самостійно над цим працювати. Потрібно ставати вже чоловіками, переходити від дитячого футболу до дорослого і не боятися на себе брати відповідальність.

- Який психологічний комплекс вас зупиняє: фактор страху, що ви можете програти більш досвідченій команді тактично чи фактор страху, що ви граєте проти чоловіків, які за своєю фізикою сильніші від вас?

- Напевно, фактор того, що граємо проти чоловіків. Ми розуміємо, що нам з ними треба грати жорсткіше, але на психологічному рівні ми ще трохи десь боїмося це робити.

Але я б не сказав, що ми сильно поступаємося у фізиці нашим суперникам. Ми гарно підготувалися. Деякі команди ми навіть перевершуємо за цим показником. Просто не вистачає нам характеру.

- Як цей характер можна здобути?

- Виходити на поле і доводити. Битися до кінця зі всіма. Не боятися нічого і грати. Грати, як грають з нами в дорослий футбол.

- Який настрій в команді після поразки від “Вікторії”? Якась розмова у вас була в команді?

- Після гри була розмова. Ми дійшли висновку, що більшість просто не була впевнена в своїх силах. Багато розмов не було, всі й так все розуміли. Тренер сказав, що нам потрібно скоріше забути цю гру. Треба рухатися далі й не думати про цю гру. Нам потрібно демонструвати той футбол, в який ми грали до матчу з “Вікторією”.

- Ти задоволений тією грою, яка була до матчу з “Вікторією”?

- Так, все було чудово. Просто нам не вистачало десь трохи завершення в атаці. Десь і успіх був не на нашому боці. В тому ж матчі проти “Олімпії” (1:2) – я вважаю, що ми їх повністю переграли, але нам чогось не вистачило. Не вистачає гостроти попереду. 


 

Нагадаємо, в рамках 3-го туру Чемпіонату України серед аматорів “Атлет” прийме ФК “Кудрівка”. Матч відбудеться в суботу, 19 вересня, о 16:15 на стадіоні “Атлет”.