Центральний захисник дорослої команди “Атлет” Назар Яценко, попри свій вік (21 рік), є одним з найдосвідченіших гравців команди. Футболіст декілька років перебуває в таборі першої команди і вже повністю адаптований до вимог тренерського штабу.

Наша команда добре відіграла в захисті в минулому матчі проти ФК “Кудрівка” (0:0) і ми вирішили поспілкуватися з Яценком. Назар виділив основні проблеми команди, оцінив потенціал легіонерів, які прийшли в “Атлет” в міжсезоння, а також розповів про турнірні завдання перед колективом в Чемпіонаті України.

Ти, як більш досвідчений гравець, як оціниш рівень гри молодих футболістів (2002-го, 2003-го років)?

Є багато перспективних гравців. “Атлет” має гарну школу, яка щорічно випускає талановитих футболістів. Тренуватися, грати з ними добре, але все рівно не вистачає декількох більш досвідчених гравців в команді, щоб швидше перемикатися з ДЮФЛ до дорослого футболу. Тим паче в Чемпіонаті України серед аматорів футбол більш силовий.

Які в тебе зараз емоції від старту сезону (одна нічия, дві поразки)?

Трохи негативні, адже ми не змогли виграти минулу гру, хоча повинні були вигравати. Хочеться вигравати. Ми поспілкувалися з командою, що вже будемо більш відповідально підходити до матчів. Адже вже й вболівальники зачекалися і ми самі хочемо вигравати. Але сподіваюся, скоро вже прорве нас.

photo_2020-09-23_22-02-49

Але задоволені ви тією грою в яку граєте?

Важко сказати. Ще є над чим працювати. Видно, що всі стараються, але не вистачає десь майстерності: віддати останню передачу, десь тактично відкритися правильно. 

Ось в останній грі, наприклад, ми не змогли правильно зіграти першим номером. “Кудрівка” сіла біля своїх воріт, а ми не змогли розрити їх захист. Не вистачає більше націленості на ворота, більше ударів. В останній грі тренер просив нас більше бити по воротам, але ми цю установку не виконали.

Можливо не вистачає гострого форварда, який міг би вирішувати питання. В минулому сезоні Єгор Твердохлеб був у нас, а зараз поки ніхто не може повноцінно його замінити.

Ти – центральний захисник, відповідальний гравець за перехід команди з оборони в атаку. Як оціниш цей аспект у грі команди?

Зараз, думаю, трохи “кульгає” цей аспект. Адже в минулому сезоні в центрі поля був досвідчений кістяк команди - Колесник, Яковенко і тд. Зараз більше молодих гравців. В принципі Ваня Гребенюк добре розвертає гру, але все рівно трохи чогось не вистачає. Можливо взаєморозуміння між гравцями. Але з часом має стати краще.

Я – максималіст і мене постійно щось не подобається. Постійно хочеться щось вдосконалювати, покращувати. Як в командному плані, так і в особистому. Вміти перший пас віддати – не тільки короткий, а й довгий. Адже на аматорському рівні часто приходиться грати за рахунком довгих передач.

Які сильні сторони має твоя команда? За рахунок чого ви можете обігрувати суперників?

Бажання, бійцівські якості, швидкість. В нас є швидкі флангові гравці, які можуть створювати індивідуальну небезпеку.

photo_2020-09-23_22-02-52

Як оціниш конкуренцію в команді на кожній позиції?

Ну ось в захист у нас прийшов новачок Езех Чідера, який класно відіграв проти “Кудрівки”. Додав конкуренції в захисті. В цілому майже в кожній лінії, на кожній позиції в нас є гарна конкуренція. Можливо, не вистачає гострого нападника. Але потрібно розраховувати на свій ресурс, адже в нас є гарна школа, яка може давати якісних гравців для дорослої команди.

В міжсезоння в команду прийшли три легіонери – Езех Чідера, Крістофер Мкпасі, Амобі Іфечукву. Як вони тобі? Адаптувалися вже?

В нас є деякі хлопці, які добре розмовляють англійською і допомагають їм в плані комунікації. Інші хлопці розуміють елементарні фрази, тому немає проблем, щоб щось підказати на полі. Всі троє новачків – класні футболісти, адаптація в них проходить добре, чим можемо, ми допомагаємо.

Дмитро Костянтинович Мурашенко казав, що з приходом цих гравців ви почали старанніше працювати на тренуваннях.

Так і є. Вони додали конкуренції. Вони добре працюють на тренуваннях і багато хто дивиться на них й сам старанніше починає тренуватися.

Відійдемо трохи від “Атлету”. Який крутий приклад для тебе центрального захисника в світовому футболі?

Серхіо Рамос. Дуже класний гравець, надійний захисник, який ще й до того багато забиває і є лідером команди. Він має великий талант.

А хто головні претенденти на перемогу в Лізі чемпіонів?

Я думаю, Манчестер Сіті, Ліверпуль і Баварія. Але багато чого може змінитися по ходу сезона. Реал з Ювентусом можуть вистрілити також. Барселоні з новим тренером, думаю, буде важче це зробити.

А яке місце “Атлет” може зайняти в ЧУ серед аматорів?

Мені здається, нам треба націлитися на місце в топ-5. Нам це під силу і це буде гарним результатом. В нас є три яскраві фаворити, які виділяються (“Вікторія”, “ЛНЗ-Лебедин”, “Олімпія”), а всі інші команди більш менш на одному рівні.

Які плани в тебе на футбол?

Хочу допомагати молодим гравцям, які щорічно приходять в дорослу команду. Хочу з ними прогресувати та досягати результатів з “Атлетом”. Паралельно працюю дитячим тренером в нашій школі, тому хочеться реалізовувати свій потенціал і в цій галузі, допомагати хлопчакам вивчати специфіку футболу.

photo_2020-09-23_22-02-50

Що можеш сказати за майбутнього суперника в ЧУ – ФК “Біла Церква”?

Це команда, яка грає в простий футбол. В них є непогані гравці в захисті з гарним першим пасом і є непогані нападники, які чіпляються за ці м’ячі, тому вони грають в дуже простий футбол без центру поля.


Нагадаємо, в суботу, 26 вересня, о 16:00 “Атлет” зустрінеться з “Білою Церквою” в рамках 4-го туру Чемпіонату України серед аматорів. Матч відбудеться в Білій Церкві.