Напередодні початку другої частини сезону ми поспілкувалися з директором ДЮСШ «Атлет» Дмитром Валентиновичем Павленко, який поділився з нами своїми думками щодо результатів попереднього року, а також планів і перспектив на 2019-й. Отож, пропонуємо Вашій увазі розширене інтерв’ю:

- Як оціните результати школи у 2018 році, чого вдалося досягти?

- На 2018 рік, в першу чергу, ми ставили ціль закріпитися у вищій лізі Чемпіонату України, увійти хоча б до середини команд групи для того, аби продовжувати виступати у вищій лізі. У позаминулому році ми завдяки зусиллям команд 2000 та 2002 р.н. повернулися до Вищої ліги ДЮФЛ України. Перед командами ставиться завдання посісти місця в четвірці, що дають можливість грати в плей-офф за вихід до фінальної частини чемпіонату України ДЮФЛ. Призові місця потрібні як для рейтингу школи, так і для високих показників, які ми ставимо для тренерів безпосередньо.

Що стосується того, наскільки це завдання виконано – ми посіли 6 місце з 10 команд у групі, тому задачу-мінімум по Чемпіонату України ми виконали. Вважаємо, що виступ команд на ДЮФЛ 2017-2018 рік був більш-менш успішним, ніж ми припускали. Якщо ж говорити про Чемпіонат Києва – так, можна було виступити трохи краще. Також хотів би відмітити команду U-21, котра посіла перше місце. Сподіваємося, що в цьому році дорослі досягнуть аналогічного результату і переможуть в чемпіонаті м. Києва, а в клубному заліку ДЮСШ «Атлет візьме перше місце в загальному рейтингу .

В Чемпіонаті України цього року в нас поставлена більш висока планка. Ми зрозуміли, що у Вищій лізі ми можемо не тільки закріпитися, але й певними віковими групами можемо боротися за вихід до плей-офф, де розігрується прохід до фіналу через півфінальні матчі. На сьогоднішній день, у нас з чотирьох команд на проміжному етапі між 2-м і 1-м колом дві команди посідають перші місця в групах. Будемо сподіватися, що дві з чотирьох спробують себе в стикових поєдинках за вихід до півфіналів.

Звичайно ж, сподіваємося на перемогу в Кубку м.Києва в різних вікових категоріях. Ми не робимо серйозних акцентів на цей турнір, але завоювання Кубку є додатковим бонусом, якщо є така нагода. Це окреме змагання, яке має свою специфіку і командам, які виступають на два фронти й грають по два матчі на тиждень, ще й ігри в Кубках є додатковим тягарем. Але знову ж таки, у нас дві команди із восьми пройшли далі, тому сподіваємося на позитивний результат на стадіях ¼, ½. Минулого року в нас дві команди пройшли до півфіналу, де після чого «Атлет-2004» пройшов до фіналу, де поступився київському «Динамо». Для команди «Атлет» 2004 р.н. цього року робимо ставку на Чемпіонат України і сподіваємося, що вже цього року вони продемонструють більш високі досягнення.

- Як прокоментуєте кадрову складову в командах ДЮСШ «Атлет», чи достатня комплектація і чи прогресують гравці?

- З чотирьох команд, які беруть участь на Чемпіонаті ДЮФЛ України, звичайно в нас є «старожили» Щодо кадрового питання, наприклад, у 2002 р.н. головною проблемою є те, що цей рік для гравців є випускним у школах: увага більше приділяється навчанню, екзаменам, і тренеру важко зосередити увагу підопічних на футболі. Звичайно, буде група гравців, які будуть пропускати чи відволікатися від футболу, або ж підчас занять зосереджувати свої думки на інших речах. В додаток до цього, 2002 рік у нас був дещо кризовим. Головний тренер з команди, що розвалювалася, сформував сильну групу гравців. Єдине, вже було пізно сильно підсилюватися.

Команди 2003 і 2004 р.н. з такими нюансами не зіштовхнулися, тому вони і перебувають на перших місцях в своїх групах. Це очікувано для нас, ці команди сильні і достатньо укомплектовані. Колективи рівнозначні за силою і є можливість робити часті заміни на чемпіонат м.Києва для того, щоб були свіжі гравці на матчах чемпіонату України. Що стосується підсилення, то увагу приділяють більше власним резервам, а саме гравцям, яких вони додатково заграють за команду.

Найпроблемнішим для нас є 2005 рік, де немає такого резерву, і тому команда підійшла до сезону трохи розбалансованою. Були часті експерименти, в зв’язку з чим була часта втрата важливих очок. І передбачувано, що ця команда наразі у відбірковій групі на ДЮФЛ посідає останні місця. Незважаючи на це, в Чемпіонаті м. Києва «Атлет-2005» наразі йде четвертим в таблиці. Тому задачею для цього віку є максимально підсилитися, до квітня часу достатньо.

- Чому юним гравцям, котрі хочуть стати футболістами, варто приєднуватися саме до «Атлета»? Які умови для них створені тут, яких немає в інших клубах?

- По-перше, для спортсменів в «Атлеті» створені умови для того, аби виступати на найвищому рівні. Мається на увазі не тільки вища ліга Чемпіонату м.Києва, не тільки вища ліга Чемпіонату України, не тільки можливість сформуватися як футболіст у нашій школі і, згодом, грати за дорослу команду ФК «Атлет» й продовжувати далі свою кар’єру як аматор, чи професіонал.

Крім того, у нас підібрана групах висококласних спеціалістів-тренерів. До того ж, у нас амбітні задачі. Ми не маємо за мету просто набрати велику аудиторію спортсменів для «галочки», тому відсутність на призових місцях в турнірах для нас є форс-мажором, який ми розбираємо і виправляємо в майбутньому.

Є момент з розташуванням. Ми знаходимося не в спальному районі, де велика кількість сімей та дітей, але завдяки допомозі Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації школі виділяють фінансування, надають допомогу для того, аби ми розвивали матеріальну базу і створювали комфортні умови для наших спортсменів, що успішно і відбувається.

- Чого потрібно досягти ДЮСШ «Атлет» в 2019 році?

- Для групи команд, котрі виступають в ДЮФЛ України задача-мінімум – пройти до стикових матчів. Знову ж, зараз лише проміжний етап. Підсумки будемо підводити в кінці сезону. Також, поставлена задача залишитися у вищій лізі. Що стосується чемпіонату м.Києва, потрібно набрати залікові бали та посісти призові місця для рейтингу школи ДЮСШ «Атлет» та для досягнення рівня майстерності цих команд.