Пропонуємо до Вашої уваги інтерв’ю тренера команди 2005 р.н. Топіхи Володимира Володимировича.

 

- Володимир Володимирович традиційне питання, яке ми запитуємо у тренерів ДЮСШ «Атлет». Що для Вас означає слово «футбол»?
- ФУТБОЛ – це моє життя

- Розкажіть, як Ви почали займатись футболом? Як проходила Ваша футбольна кар’єра?
- Займатись футболом я почав в 7 років. Майже всім класом записались в секцію при ЖЕКу. Потім були команди «Червоний Екскаватор» (теперішній ФК «Київ»), СКА. З 13 до 15 років займався в «Динамо» (група 1977 р.н., тренер Кондратов Віктор Іванович). Разом зі мною тоді займалися  такі відомі гравці в майбутньому, як: Коваленко Дмитро (ліга MSL, США), Романенко Всеволод ( «Оболонь» Київ, «Карпати» Львів, «Волинь» Луцьк, «Динамо» Київ та ін.), Гребеножко Олександр («Борусія» Мюнхенгладбах, «Терек» Грозний, «Волинь» Луцьк). В 15 років я перейшов в ФК «Восход» в якому і завершив свою дитячу футбольну кар’єру.

-         Коли Ви прийняли рішення стати дитячим  тренером?
-         В 1993 році я почав навчатися в  Державному університеті фізичного виховання та спорту , спеціалізація: тренер з футболу, та паралельно з навчанням грав в Першості м. Києва серед дорослих команд. Пізніше зрозумів, що видатного футболіста з мене не вийде, тому прийняв рішення зосередити свою увагу на вихованні майбутніх футболістів.

-         На  Вашу думку, якими рисами повинен володіти дитячий тренер?
-         Дитячий тренер повинен любити дітей і розуміти їх. Бути турботливим, авторитетним, працелюбним. Діти люблять, коли тренер активно приймає участь у тренуванні, разом з ними грає у футбол або виконує вправи, тому треба бути енергійним.
Обов’язково дитячий тренер повинен бути стриманим, вміти уважно і терпеляче      вислуховувати вихованця у будь-якій ситуації. Не погано б мати почуття гумору, вміти розрядити напружену обстановку жартівливою реплікою, добродушним зауваженням, а також вміти прощати несуттєві помилки, які допущені несвідомо.

-         Володимир Володимирович розкажіть будь-ласка, як Ви стали тренером ФШ «Атлет»?
-         В 1997 році, закінчивши університет, я почав працювати в ДЮСШ «Восход». Відразу потрапив, як кажуть: «під танки» – почав працювати з гравцями 1983 та 1985 р.н., які залишилися без тренера. Потім був мій перший набір – вікова група 1990 р.н., вихованці з якої потрапили до команд майстрів, це Салівон Денис «Чорноморець» Одеса) та Букша Євген («Арсенал» Київ).
В 2009 році мій товариш Пушенко Володимир Дмитрович (прим. сайту: тренер вікової групи 2000 р.н. ДЮСШ «Атлет»)  попросив допомогти в роботі зі своєю командою. Але життя склалося так, що через рік мені запропонували « увійти в основний склад ДЮСШ «Атлет»». Хочу сказати, що дуже пишаюсь тим, що тренерська рада повірила в мене та підтримала мою кандидатуру.

-         Якими рисами повинен володіти футболіст нашого часу?
-         На мою думку футболіст нашого часу повинен бути: енергійним, цілеспрямованим, самовідданим, також треба бути дисциплінованим, трудолюбивим та відповідальним. Мати лідерські якості та волю до перемоги, бути порядною та честною людиною.

-         Кращий футболіст світу на Вашу думку?
-         Я вважаю кращим гравцем світу Ліонеля Мессі.

-         Володимир Володимирович, окрім тренерської діяльності Ви займаєтесь суддійською роботою.  Розкажіть, як Ви вирішили стати арбітром?
-         Я завжди мріяв про «великий футбол», виходити на поле разом з футбольними зірками, відчувати гул трибун. Навчаючись в університеті, я потрапив в групу, куратором якої був відомий футбольний арбітр Догодайло  Віктор Гаврилович. Він став моїм першим учителем, а також пояснив , що виходити на поле разом з видатними футболістами можна в якості арбітра. Так розпочалась моя кар’єра футбольного арбітра.

-         А не важко поєднувати тренерську роботу з суддівською?
-         Важко, але мені допомагає велике бажання працювати…

-         Як стало відомо нашому сайтові  однією з улюблених Ваших ігор є боулінг та подейкують, що у Вас є особисте взуття для цієї гри. Ви так любите цю гру, що спеціально для цього купили персональне взуття? :)
-         Так, я люблю грати в боулінг, тому персональне взуття обміняв на свої нові кросівки в одному боулінг клубі :)

-         Володимир Володимирович і на завершення нашої розмови, чого б Ви хотіли побажити учням футбольної школи «Атлет»?
-         Вихованцям ДЮСШ «Атлет» хочу побажати стати видатними футболістами, але ніколи не забувати свого «першого тренера та ДЮФШ «Атлет»